Taşınıyoruz

İlk günce yazımı Blogspot’taki sitemde Ekim 2009’da yazmışım. 10.5 seneden biraz fazla geçmiş. Geçen zaman içinde Blogspot Türkiye’de engellendi, siteyi WordPress’e aldım. Baktım yazdığım yazılar okunuyor, bir alan adı satın alıp bu siteyi kurdum.

Sitelerim, hatırladığım kadarıyla, 7 defa kırıldı (veritabanları uçtu, şifrelerim değiştirildi vs..). Bu işi hobi olarak yaptığımdan güvenliğe ve hatta site düzenine pek dikkat etmedim, ama farkettim ki okuyan sayısı azaldıkça siteye saldırı sayısı da azalıyor 🙂 Bu yüzden bir süre sonra orada burada güncemi tanıtmayı bıraktım. Zaten kemikleşmiş 200 civarı okuyucu var, bana yeter diye düşündüm. Bazı yazılar 1000lerce kere okundu tabi ama o 200 civarı ziyaretçi hep oradaydı.

10.5 senede 500’ün üzerinde yazı yazmışım. Yaklaşık ayda 4 yazı. Genelde fotoğrafla ilgili ama başka konularda da yazılar yazdım. Örneğin araba, bisiklet, Recep vs… Bazı makine ve lensleri dünyada örneği olmadığı kadar detaylı incelediğimi düşünüyorum.

Uzun süredir siteyi fotoğrafın ötesine taşımayı düşünüyordum ama iş güç derken bir türlü zaman bulamadum. Sitenin yönetimiyle uğraşmak da canımı sıkıyordu zaten. Yok eklenti kur, aman şifrelere bak, kullanıcılarla uğraş, spam engelle, haydi eklenti eskimiş yenici çıkmış onu kur… Ölme eşşeğim ölme. En son gene şifre sorunu olunca (eklentilerle ilgili bir sorun) canıma tak etti, uzun süredir yazıştığım bir diğer kaliteli site sahibine “güçlerimizi birleştirip Voltran’ı oluşturalım” dedim.

Bu yüzden yazılarıma kardeş siteden devam edeceğim. Bu sefer sadece fotoğraf değil; yönetim bilimi, bazı hobiler, yeni teknoloji haberleri gibi konularda da buluşacağız.

Bu siteyi bir süre daha açık tutacağım ama tahminen yeni yazılar diğer sitede olacak. Olmadı bağlantı koyarım buraya.

Yeni site: www.arthenos.com

Sabahattin ve Oktay hocayla beraber götüreceğiz Arthenos’u.

Kayıt ol
Notify of
guest

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

9 Yorum
En eski
En yeni
Inline Feedbacks
View all comments
Osman Zihni ERENLER

Hayırlısı olsun. Yen sitenin adresi? Nasıl bulacağım orayı? 🙂

Emre taspınar

Abi o 200 kişinin biri benim 🙂

AKIN AKTAŞ

Sık kullanılanlar bölümüne yeni bir site ekleyeceğiz demek ki.

Suat

Bilginin nereden edinildiğinden ziyade içeriği önemli olduğu için nereden yazarsanız yazın okuruz efenim.

Yunus BULAT

Hayırlısı olsun. Yine takip etmeye devam ediyoruz 🙂 Yan sitenin adresini bekliyoruz sabırsızlıkla 🙂

Yusuf Tuna

Hayırlısı olsun üstad. Fotoğraf ve sosyal konularla ilgili yorumlarınız hususunda takipçiniz olmaya devam edeceğim. Başarı dilekerimle..

Yusuf Tuna

Hayırlısı olsun üstad. Fotoğraf ve sosyal konularla ilgili yorumlarınız hususunda takipçiniz olmaya devam edeceğim. Başarı dileklerimle..