Samsung Note 10 Plus

2 yıllık bir IPhone 4 macerasından sonra Samsung S3 ile Android’e geçmiştim. Ondan sonra Note 3 ve S7 Edge kullandım. S3 iyiydi, Note 3 muhteşemdi (hala özlüyorum çünkü belki 15 kere düşürdüm ama sadece ekranında ufacık 1-2 çizik ile anneme verdim). Annem hala pilni değiştirip kullanıyor.

S7 Edge hızlıydı, kamerası iyiydi ama eğimli kenarlarından nefret ettim.

Şimdi Note 10 Plus aldım (çalıştığım firma sağolsun). Kısa görüşlerim şöyle:

  • Ekran muhteşem. Parlaklığı, kontrastı çok iyi, boyutu da insanı şımartacak kadar büyük 🙂
  • Size bakan kameranın ekranın içinde olmasına hala alışamadım. O ne lan öyle?
  • Fotoğraf kalitesi olarak henüz S7 Edge ve IPhone 8 Plus ile karşılaştırmadım ama şimdilik iyi gördüm. Titreşim azaltması S7 Edge’den iyi ama, o kesin.
  • Kalem harika. Uzaktan fotoğraf makinesini kontrol ediyor, videoda sesi açıyor vs.. Yani not tutmanın da ötesine geçmiş.
  • En beğendiğim gelişme: Hoparlörler! Çok çoooook iyiler. Film seyrederken zaten iyi (büyük ekranın da etkisi var) ama müzik dinlerken bile iyi. Sesi en açığa getirince kalite biraz bozuluyor ama ses gücü o kadar yüksek ki yanınızda hoparlör taşımaya gerek duymadan gittiğiniz yerde arkadaşlarınıza beğendiğiniz müzikleri dinletebilirsiniz. Bu hoparlörler ciddi anlamda güçlü.
  • Telefon boyu olarak IPhone 8 Plus’tan biraz büyük ama pantolon cebinde taşımaya alıştım (kot giymiyorum, kota girmez tahminen).
  • Ekran büyük (6.8″) ama 7″ tabletler kadar geniş değil. Daha uzun. Internette gezerken biraz daha geniş ekranı tercih etsem de geniş tableti tek elle tutmak daha zor oluyor.

Ilerleyen günlerde biraz daha detaylı fikirlerimi yazarım.

Kayıt ol
Notify of
guest

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

4 Yorum
En eski
En yeni
Inline Feedbacks
View all comments
Turgay ŞAHİN

S10-E alacağım diyordunuz, niçin vazgeçtiniz?
Alacağınız telefon konusunda mutlaka geniş bir araştırma yapmışsınızdır. “Edge/kıvrımlı” olmayan , düz ekran hangi telefonları listenize almıştınız?
Günde iki kez telefonu düşüren bendeniz için düz ekran çok önemli.

Turgay ŞAHİN

Peki, düz ekranlı olup da ilginizi çeken başka telefonlar var mıydı?