Sony A7R III fiyatları

A7R IV çıktı mertlik bozuldu… Bu aralar Norveç’te ikinci el A7R III fiyatları ikinci el A7 III fiyatlarına indi! Bakın sıfır A7 III değil, ikinci el A7 III!

Neredeyse ben bile alsam mı diyorum 🙂

A7 III’ün de avantajları var aslında: Daha ufak dosya boyutu, daha iyi seri çekim, ISO25600 ve sonrasında daha iyi fotoğraf kalitesi, daha iyi otomatik odaklama mesela… Ama A7R III’ün de daha iyi arka ekran ve elektronik bakaç, daha fazla piksel ve AA filtresi olmaması gibi önemli avantajları var.

Kendi çekim tarzıma göre A7R III daha iyi geliyor bana. Bu sene içinde satarken bugünki ikinci el fiyatının 3500TL kadar üzerine satmıştım, şimdi gene kullanılmış alsam 7-8 ayda 3500TL kar 🙂

Türkiye’de durum nasıldır bilemiyorum tabi… Türkiye’de ikinci el fiyatlar bu aralar bomba. Bazen ikinci el fiyatlarını bayilerin şişirdiğini de düşünmüyor değilim. “İkinci el yüksek olursa sıfır alet de satabiliriz” diye bir düşünce mi vardır nedir…

Kayıt ol
Notify of
guest

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

2 Yorum
En eski
En yeni
Inline Feedbacks
View all comments
Mert Ünsal

A7 III’ün deklanşörü hoşuma gitmedi. Bastığınız zaman içine gömülüyor. Diğer deklanşörlerde var olan kademeli basma mekanizması A7 III’de yok. Diğer detaylar bu kadar iyi düşünülmüşken ( göreceli olarak ) bunun gibi önemli bir detayı nasıl gözden kaçırmışlar?