Norveç’te ikinci el A7RIII fiyatları

Ikinci elde bu aletler son 2 günde %10 geriledi. Tabi bunlar biraz telaş satışları. “Hemen satayım ki yeni model gelince fiyatlar daha düşerse zarar etmiyim” diye düşünenler hemen satmak istiyor.

Şu anda çok temiz A7R III gövdeler sıfır A7R II’ye yakın satılıyor. 4000-5000 çekimde bunlar, yani tertemiz.

A7RIII kullanıcıları biraz buruk gibi ama hemen şunu söyleyeyim: Bu kaderi tüm markalar paylaşıyor artık. Canon, Nikon ve Panasonic de pazar payını arttırmak için eskiye oranla daha sık gövde çıkaracaklar ve bu yüzden yeni ve sıfır aldığınız gövde eskiye oranla çok daha hızlı değer kaybedecek.

Bu yüzden, gövde zaten değer kaybeden birşey ama artık daha hızlı değer kaybedeceği için bunu bilerek para harcayın. Şimdi bende EOS R var ve %90 eminim ki yıl sonuna kadar Canon en az bir tam kare aynasız gövde çıkaracak. Sony de A7 III fiyatını aşağı çekecek (eli mahkum çünkü A7R III fiyatları da mecburen aşağı gelecek), bununla mücadele etmenin tek yolu sıfır EOS R fiyatlarını da indirmek. Sıfır fiyatlar inince ikinci el fiyatlar da inecek. Eos R fiyatları inecek, buna yeni bir Eos gövde de eklenince benim EOS R’ın ikinci el fiyatı tahminen en az %10 daha azalacak. Eğer Canon EOS R Mark II çıkarırsa iş iyice beter olacak…

Bu bir savaş ve kullanıcılar olarak bizlerin ne kazanıp kaybedeceğimizi iyi bilmemiz lazım.

Aşağıdaki kutuya yorum yazabilirsiniz

avatar
1200

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Kayıt ol  
Notify of