Nikon D6 titreşim azaltmayla gelirse

Evet, gelirse? Bakın size hayalimdeki D6’yı söyleyeyim: Gövdede titreşim azaltma olacak ve bu özellik lensteki titreşim azaltmayla beraber çalışacak (Olympus ve Panasonic’teki gibi). Böylece hem videoda hem düşük ışıkta hareketsiz sahnelerde ciddi avantaj gelecek.

Ama… ama hayalimdeki şey: Yüksek çözünürlük modu. Olympus’un başlattığı bu güzellik sonradan Panasonic ile devam etti. İlk olarak Olympus EM5 II’de 16MP’lil algılayıcı bize 40MP fotoğraf verdi, sonraki 20MPlik algılayıcı da 50MP verdi.

Nikon D6 24MP tam kare algılayıcı ve titreşim azaltma ile gelirse Panasonic S1’deki gibi yüksek çözünürlük modu ile 80MP civarı dosya elde etmek mümkün.

Düşünsene: Gerektiğinde aksiyon makinesi, gerektiğinde çok pikselli ve yüksek dinamik aralıklı fotoğraf makinesi. Herşey tek makinede.

Not: Pentax’taki yüksek çözünürlük modunda piksel sayısı sabit kalıyor ama renk detayları inanılmaz artıyor ve piksel kalitesi ciddi artıyor. Sony A7R III’te de benzer özellik var ama dosyaları makine birleştirmiyor, sonradan birbilgisayarda kendinizin yapması gerekiyor.

13
Aşağıdaki kutuya yorum yazabilirsiniz

avatar
1200
3 Yorumlar
10 Yorumlara yanıtlar
0 İzleyenler
 
Popüler yorumlar
Hottest comment thread
3 Comment authors
ErtOztOmarDaingSebahattin Demir Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Kayıt ol  
En yeni En eski
Notify of
Sebahattin Demir
Guest

Ertan hocam,

D6 konusunda benden de bir istek ekleyebilir misin;
Z bayonet ile gelsin lütfen, ama FTZ ile AF-S objektiflerde hiç problem olmasın.

Selamlar, sevgiler.

OmarDaing
Guest
OmarDaing

Gelmesin!
Biz pentaxianlar neyle övüneceğiz :))

OmarDaing
Guest
OmarDaing

Hep dış güçlerin oyunu, aynaları söküp küçülerek aramıza sızmaya çalışıyorlar :))
Alınabilir fiyatta KP bulamazsam 2020 de aynasıza geçiş yapacağım. KP de boyut olarak istediğim kadar küçük değil ama Pentaxın küçük boyutlu lensleri ile taşınabilir olur.