TÜBİTAK Kitap Satış Mağazası

Günlük 10.000 adım hedefimi tutturmak için Ankara caddelerinde yürürken bir de baktım Atatürk Bulvarındaki “TÜBİTAK Kitap Satış Mağazasının” önünden geçiyorum. Ülkede pek bilim kalmadı ancak neyse ki bilimsel kitaplarımız hala satılıyor diyerek sevinçle içeri girdim. İçeride özellikle çocuk ve gençlere yönelik pek çok bilimsel yayın bulunmakta. Ben iki adet kitap aldım. Birincisi bütün Türk Halkının medarıiftiharı, Nobel ödül sahibi Aziz Sancar’ının hayatını ve bilimsel çalışmalarını konu eden “Aziz Sancar’ın Kendi Kaleminden Hayatı ve Bilimi” (111 sayfa, ciltli, 11 TL) kitabı, ikincisi de Gavin Pretor-Pinney’in “Bulut Gözlemcisinin Rehberi” kitabı (344 sayfa 9 TL).
Çocuklarımıza bilimi ve doğayı sevdirmek, dünyayı hatta evreni anlamasında yeni bir bakış açısı kazandırmak adına bir çok güzel yayın daha var. Ankara dışındaki şehirlerde TÜBİTAK Kitap Satış mağazası yok (diye biliyorum) ancak internetten satış sitesi var.  (https://esatis.tubitak.gov.tr) Bir bakmakta fayda var diye düşünüyorum.


Kayıt ol
Notify of
guest

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

3 Yorum
En eski
En yeni
Inline Feedbacks
View all comments
ErtOzt
Admin
1 yıl önce

Dün ısmarladım bile 🙂
Tübitak kitapları sudan ucuz oluyor. Saçma sapan yerlere para harcanacağına bu kitapları almak en iyisi.

özkan
özkan
1 yıl önce

Şuan bilmiyorum ama eskiden çok enfes kitaplar çıkardı Tübitak yayınlarından. Saolsunlar zararlı gördükleri bilimi(!) yasakladılar. Carl Sagan, Richard Dawkins, Charles Darwin gibi adamlarn kitaplar basılmıyor artık. Bunlar aklıma gelenler, evrenle ilgili, kosmosla ilgili çok güzel kitapları vardı Tübitak’ın.

emirhan
emirhan
1 yıl önce

comment image tavsiye ederim.