18 Mart Çanakkale Zaferi

Çanakkale Zaferimizin 103. yılı. Mustafa Kemal Atatürk, gazi ve şehit olan tüm kahramanlarımızı saygı ve rahmetle anıyoruz.

“Bastığın yerleri toprak diyerek geçme, tanı,
Düşün altında yatan binlerce kefensiz yatanı”

O “kefensizler”, sakallı it sürüsünün anlattığı “beyaz sarıklı beyaz sakallı erenler” falan değil, bu toprağın öz çocuklarıdır. O savaşı kazanan ordu, Balkanlardaki savaşları kaybeden ordudur. Çanakkale’de kazanmamızın sebebi daha iyi yönetim, planlama ve taktiktir. Bu yüzden o savaşta ordunun basında yer alan tüm komutanlar ayrıca önemlidir. M. Kemal Atatürk, Kazım Karabekir, Fevzi Çakmak bu komutanlardan sadece birkaçı. Bu komutanlar daha sonra Kurtuluş Savaşı’nda da önemli rol almış kahramanlar. Diyanet’in veya diğer kurumların 18 Mart’ı kutlarken bu komutanları anmaması o hutbe/açıklamayı yazan HERİFlerin b.k yemesidir.

3 comments for “18 Mart Çanakkale Zaferi

 1. Spelik
  2018-03-19 at 4:04 am

  İt sürüsü sensin. Senin ne haddine yavşak o mübarek isimleri aklından bile geçirebiliyorsun. Görmüyormusun çarşaflıları kapalı anaları. Gitmedinmi anıtlarısadece Türk olmadığını görmedinmi oralarda. Her millet vardı. Âdi mahluk.

  • ErtOzt
   2018-03-19 at 8:38 am

   Kardeş, sakallı it sürüsü dediklerim cemaatlerin başındaki hurafeye şirke tapanlar, okunmuş çorap satıp asansörde kadın-erkek beraber bulunursa zina olur diyenler. Sen kendini onlardan sanıyorsan lafım yok.

  • ErtOzt
   2018-03-19 at 8:48 am

   Yazdığını bir defa daha okudum:

   Gitmedinmi anıtlarısadece Türk olmadığını görmedinmi oralarda. Her millet vardı.

   Kardeş kim sadece Türk vardı dedi? Sen benim yazdığımı okumamışsın bile.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.