Kudüs’ün İsrail’in başkenti olmasını ilk kabul edenlerden biri Türkiye’ymiş

Bugün biryerde gördüm bunu, inanamadım Mavi Marmara Anlaşması’nın tam metnini buldum. Türkiye resmi olarak Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak kabul etmiş resmen. Bakın size bu anlaşmanın TBMM’deki kopyasını vereyim:

http://www2.tbmm.gov.tr/d26/1/1-0754.pdf

Bu da Yeni Şafak’tan:

 

Yani buradan ne anlıyoruz gençler?

Ha pardon ya, oraya “Jarusalem-Kudüs” yanlışlıkla yazılmış, di mi? Bizim devletimiz arada böyle dev hatalar yapar, di mi?

Bu işin gerçeğini bilen var mı? Yani bizimkiler gene her zamanki gibi tribünlere oynayıp (İslam Dünyası şöyledir böyledir vs..) arkadan arkadan iş mi çeviriyorlar?

5 comments for “Kudüs’ün İsrail’in başkenti olmasını ilk kabul edenlerden biri Türkiye’ymiş

 1. Dertliyim
  2017-12-09 at 3:55 pm

  Ben biraz saflık olduğunu düşünüyorum. Bu yazıyı kaleme alan her kimse (dış işlerindemidir?) bilinmez dünyadan haberi olmayan, muhatabının kim olduğunu bile bilmeyen, devrin badem bıyıklı bürokratlarından biridir diye düşünüyorum. Malum danışmanların kaliteleri ortada, bu tür yazışmaları kimler kaleme alıyor allah bilir.

  • ErtOzt
   2017-12-09 at 5:35 pm

   Bakanlar Kurulu’nun tamamı imzalamış ne yazık ki…
   Memlekette kamuda çalışan tecrübeli memurları önce Fetöcüler yerlerinden etti, sonra da Fetöyle bozuşan hükümet Fetöcüleri attı. Kalanlar da “bizden” dedikleri ama bulundukları mevkiyi zerre haketmeyenler. Müsteşarı öyle, danışmanı öyle, üst düzey bürokratı öyle.
   Ama ne olursa olsun, bir bakan görmemiş mi Kudüs lafını? Ya hepsi beceriksiz cahil ya da hepsi çoktan kabullenmişler.

   • Dertliyim
    2017-12-10 at 8:28 am

    Malesef böyle, askeriye dahil devlete bağlı tüm kuruluşlarda yapılanma bu şekilde. Personel alımları için referansları duysanız inanamazsınız. Tüm bakanlar kurulu nereye imza atılacakları söylendiğinde merak edip okuma zahmetine bile girişmeyecek kalitede. Gündem konuları hakkında partiden mesajlar gönderiliyor. Ulu orta abuk sabuk konuşmasınlar diye, kimse okumadığı için pek faydası olmuyor tabii 🙂

 2. Omardaing
  2017-12-14 at 3:04 pm

  İnanmak istemiyorum, belge sahtedir diyorum ama Ertan Üstad’da araştırmadan teyit almadan yazmayacağını da biliyorum.

  • ErtOzt
   2017-12-14 at 3:52 pm

   Resmi TBMM belgesi bu. Bağlantıyı da verdim. Rezillik ki ne rezillik. “Bu bizden” diye diye sacma sapan herifleri getirip devletin en kilit kademelerine getirdiler, sonra malum abimiz her hafta “yanlış yaptık ” deyip duruyor ama olan millete oluyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *