2 comments for “23 NISAN KUTLU OLSUN!

 1. Mehmet Güneş
  2017-04-25 at 7:19 am

  Üstad, 23 nisan tüm çocuklarımıza, ulusumuza kutlu olsun.
  Geçen yıla kadar bu günlerde Peygamberin doğumu sabitlenerek “Kutlu Doğum Haftası” adı altında bir hafta boyunca kutlanırdı. Ayrıca aralık ayında kandillerden birinde hicri takvime göre bir daha kutlanırdı. Yani peygamber bile olsa bir fani insanın doğumu değişik tarihlerde senede iki defa kutlanırdı. Bu saçmalığa fetva veren Diyanet, kanunlaştıran hükümet nedense bu sene birden çark etti. Kutlu doğum bu yıl yok. Kutlanmıyor. Ben şimdi soruyorum. Geçen yıllarda neden ve hangi mantıkla kutladık? Bu yıl neden kutlanmıyor? Neden birden bire kaldırıldı?
  Bu konuya en güzel açıklamayı Cüppeli Ahmet getirdi. Diyor ki, “Madem doğum 17-25 nisana sabitlendi, o zaman ramazanı da şubat ayına sabitleyin. Müslümanlar yaz aylarında günde 16 saat oruç tutacağız diye çile çekmesinler”
  Adamı sevmeyiz ama hakkını verelim. Doğru düşünce, doğru mantık.
  Referandumda hile, hurda ve şaibe ile ve YSK nın desteğiyle 1,5 puanla “evet” çıkarılması belki de Türkiye’ nin hayırına oldu. Alınan bu sonuç AKP çevrelerinde bomba etkisi yaptı. En az %60 evet bekliyorlardı. Olmadı. Şimdi 2019 seçimlerinde iktidarı ve başkanlığı kaybedebiliriz korkusu ve telaşı başladı. İdamı da geri getirmeyi düşünüyorlar. 2019 kasımına kadar köprünün altından çok sular akar.
  Bir ara sıcak yapalım. Olympus em1 mark 2 Teknoseyir’ de incelenmiş. Videosunu izledim.

  • ErtOzt
   2017-04-25 at 8:06 am

   Ben yıllarca tartıştım bu “kutlu doğum haftası” olayını. Halk cahil, cahil olmayan da ahlaksız. Cehalet değil ama ahlaksızlık suç.
   Savunma da şu: “Kutlasak ne olur? Sen peygamber düşmanı mısın?”
   Seneye Erdoğan “kutluyoruz” dese bu insanlar gene 180 derece dönüp kutlar bu haftayı.
   Toplumun ahlakı o kadar bozuldu ki, köpek gibi bildikleri şeyleri inkar edebiliyorlar, ya da savunuyorlar.
   Sonra da biz dinsiz imansız oluyoruz…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *