D5x gelir mi?

Bu aralar ikinci elde birçok D3x görmeye başladım Norveç’te. Normalde hiç görmüyorum bu aletleri ikinci elde. Ne dersiniz? Nikon 42MPlik bir D5x çıkarır mı? D300, D3 ve D3x serisinin başarısından sonra ben böyle bir hareket beklerdim ama Nikon bu, gider D620 çıkarır..

Kayıt ol
Notify of
guest

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

14 Yorum
En eski
En yeni
Inline Feedbacks
View all comments
Sebahattin Demir

Üstad,

Önce bir D5 çıksın, piyasa düşsün de görelim hele.
Hala ön sipariş topluyorlar. Makine tam hazır mı değil acaba, çok mu erken duyurdular?
D3x gibi D4 ve özellikle D4s’leri de ikinci elde görebiliriz inşallah, bekliyorum 🙂

Egemen Balkan

İsterse Nikon d15000x çıkarsın ben D750 ile gayet mesut günler yaşıyorum.

Ama tabi özellikleri aynı olan 50 gr daha hafif bir makinaya hiç affetmem anında dönerim.

Serkan

Son zamanlarda tam kare gövde ile çekilen fotoğraflara bakıyorum, filikırda , bir de benim Em5 ile çektiğim fotolara, ama hissedilir bir farkı ben neden göremiyorum , muhakkak fark var ama neden bu farkı ben göremiyorum.

Emre Çolak

Merhaba iyi günler kafam bir konuda çok karıştı en iyi siz cevap verebilirsiniz bana diye düşündüm. Sonynin 16-50 lensine kötü diyorlar sizde öyle diyorsunuz. Canon ve Sony nin 18-55 kit lenslerini karşılaştirinca Canon un ki daha iyi oldugu sizin incelemenizde de gozukuyor. Fakat linkteki videoda Sony in 16-50 si Canon un 18-55 inden daha iyi gozukuyor. Burda farki yaratan body mi a6000 in iyi olmasi mi? Bir de 16-50 li Nex 3N mi 18-55 li Canon eos M mi diye sorsam?
https://m.youtube.com/watch?v=w_qKXmVwtq8

Emre Çolak

Peki video icin degilde fotograf icin dusunursek sony nin performansi biraz daha dusuk mu olur? Bu arada aciklamaniz icin cok tesekkur ediyorum.

Emre Çolak

Telefondan yaziyorum İngilizce klavye var , ş ç ö falan ugraştirici oluyor. Madem buna ozen gosteriyordun sitenin adini niye halkboyleistiyor yaptin? Cunku oraya ö koyamiyorsun. Buna takilan var mi ? Yok. Halkbunuistiyor yapsaydin mesela. Sacma sapan harfler yuzunden insanlara laf sokup kirman hic hos degil bence.

atınç

Türkçe konusunda çok hassas davranmakta, hiç özen göstermemekte bence hata. Hayatta hiçbir şeyi abartmayacaksın. Yani, saplantı olduktan sonra söylenenler o işin önüne geçiveriyor. Sanalı bir tarafa bırakalım, gerçek hayatta bu nedenlerle kalp kıran, yani kişinin kendisine neyi saplantı haline getirdiyse onunla başkalarını inciten insanlar her ne sebeple olursa olsun durumu kişileştirdiği için haksızdırlar.

Onu bunu boşverinde, sinefotoya ne oldu bu arada? Siteye giremiyorum. Bazı karakterler (1-2 kişi) beni itse de site sonuçta bilgi deposu. Yaşanmışlıklar hiç olmamış gibi bir kenara atılamaz. Atılmamalı.

atınç

Genel olarak fotoğrafçılık hobisinde ilgi anlamında bir geriye gidiş görüyorum. Alışkanlıklar mı değişiyor? Yoksa ekipman hastalığı mı artık doyuma ulaştı bilmiyorum. Bu konuda bu hobiyle uğraşan arkadaşların gerçekten fikirlerini merak ediyorum. Bu konuyla ilgili bir yazı kaleme alırsanız çok hoş olur Ertan bey.